ترفندهای اساسی جست‌وجو در گوگل برای متخصصان تولید محتوا

امروزه همه ما از موتور جست‌وجوی گوگل برای یافتن پاسخ سوالات و هم‌چنین دسترسی به نیازهای خود استفاده می‌کنیم. کاربران گوگل به قشر خاصی محدود نشده و دربرگیرنده تمام افراد از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید، خانم‌های خانه‌دار و مهم‌تر از همه تولیدکنندگان محتوا می‌باشد.


قطعاً می‌دانیم که بدون دسترسی به اینترنت، به هیچ چیز دسترسی نخواهیم داشت و زندگی بدون اطلاعات و ارتباطات مختل می‌شود.

حال چگونه مطالب مورد نیاز خود را جست‌وجو کنیم تا در نتایج سرچ گوگل، به عناوین مورد نظر خود دسترسی پیدا کنیم؟ این موضوع به هیچ وجه ساده نبوده و نیازمند دانستن نکات و ترفندهایی است که قرار است در این مطلب بخوانید. مخاطبان ویژه این مطلب، تولید کنندگان محتوا هستند، چراکه تا زمانی که اصول دقیق جست‌وجو را ندانند، قادر نخواهند بود محتوای اصولی و پرکابردی تولید کنند. بنابراین به نکات زیر توجه کنید:


1- تب‌های سرچ گوگل: تب‌های متفاوت مانند وب، تصاویر، ویدیوها، اخبار و. شما را سریع‌تر به نتیجه مورد نظرتان می‌رسانند.

2- استفاده از علامت کوتیشن: برای دقیق‌تر شدن نتیجه، عبارت مورد نظرتان را داخل کوتیشن ("عبارت مورد نظر") قرار دهید.

 

 

 

3- استفاده از خط پیوند یا هایفن برای حذف کلمات: این کار نیز سبب می‌شود تا نتیجه مورد نظر شما فقط در معنای اصلی نمایش داده شود؛ برای مثال هنگام سرچ «دهبید» با هر دو نتیجه شهرستان دهبید در فارس و سنگ دهبید مواجه می‌شوید؛ بنابراین برای سرچ دقیق به این شکل بنویسید: دهبید -شهرستان.

 

 

4- استفاده از علامت دو نقطه (:) برای سرچ در یک سایت خاص: به جای گشتن در چندین سایت، با استفاده از این تکنیک، جواب سوال خود را فقط در یک سایت خاص پیدا می‌کنید. مثلا می‌دانید که ژورنال  sciencedirect.com همیشه در مورد سرطان مطلب می‌نویسد و می‌خواهید فقط نتایج این سایت به شما نمایش داده شود. کافیست cancer site:sciencedirect.com را سرچ کنید.

 

 

اگر به مطالب گفته شده علاقه مند هستید، حتماً در ادامه همراه پست‌های بعد باشید.

 


ترجمه مفید در دنیای علم و تحصیل مورد ,استفاده ,گوگل ,جست‌وجو ,دسترسی ,سایت ,نمایش داده ,عبارت مورد ,مورد نظرتان ,نتیجه مورد ,گوگل برای منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
عقیق گرافیک گیمز | جدیدترین از ما بخواهید دانلود آهنگ قدیمی آموزش بورس و معرفی عرضه اولیه اشعار شاعران معاصر وبلاگ شخصی آریا کردزنگنه گروه تولیدی و فروشگاه ماه الکتریک vcdsa اخبار جهان جواب بازی